کیک های کوچولوی کریسمس

کیک های کوچولوی کریسمس

چاپ

بهارک مبینی (بهار)

مدیر ارشد بهارسایت

مواد لازم :

کیک کاکائویی

کپسول

خمیر فوندانت ( می تونید از خمیر مارزیپان هم استفاده کنید )

رنگ ژله ای قرمز و سبز

خلال دندان

پودر قند

قالب ( شکل برگ )

وردنه

 

طرز تهیه :

* کیکتون رو آماده کنید و اجازه بدین که خنک بشه .

* از اونجایی که همه وسایل من فوق پیشرفته هست . پس قالب برش کیکم هم از این قاعده مستثنا نیست . مطمئنم منظورمو نگرفتید . بذارید واضح تر بگم . برای اینکه بتونم کیک های کوچیک استوانه ای داشته باشم همونطوری که در شکل هم می بینید از یه قالب فوق مدرن استفاده کردم . این قالب فوق مدرن یه زمانی نقش گلدان رو ایفا می کرد و الان بیچاره مجبوره نقش قالب رو برای من اجرا کنه . پس شما هم می تونید از این قالب های فوق مدرن که توی خونتون هست استفاده کنید و کیکتون رو بصورت استوانه ببرید .

* الان فکر می کنید که بقیه کیک رو چیکار باید بکنید اصلا” غصه نخورید مطمئن باشید که اونا زودتر از این کیک های کریسمس خورده خواهند شد .

* روی کیک ها پودر قند بپاشید . می تونید از چایی صاف کن برای پاشیدن پودر قند روی کیک ها استفاده کنید .

* به یک سوم خمیر فوندانت رنگ قرمز بزنید و حسابی ورز بدین و به دو سوم بقیه رنگ سبز اضافه کنید و ورز بدین تا سبز رنگ بشه .

* خمیر فوندانت قرمز رو به تعداد کیک ها تون تقسیم کنید و اونا رو مثل توپ های کوچولو فرم بدین .

نکته : خمیر فوندانت و خمیر مارزیپان رو می تونید چندین ماه توی فریزر نگهداری کنید و موقع استفاده می تونید داخل مکروفر بذارید. خیلی سریع نرم می شن .

* خمیر سبز رنگ رو با وردنه باز کنید . ضخامت اون ۳-۲ باشه کافیه . بهتره روی میز کارتون یه کاغذ روغنی بچسبونید و روی اون خاکه قند بپاشید . اینجوری خمیر به سطح کار نمی چسبه ولی چون برگهای من کوچولو بود بخاطر همون توسط یه کاردک خیلی راحت می تونستم از روی کاغذ روغنی برش دارم .

* خمیرتون رو با قالب برش بزنید .

* روی برگهارو با چاقو یا هر وسیله دیگه ای فرم بدین .

* بهتره به برگها حالت داده و اجازه بدین دو سه روز بمونن تا خشک بشن ( شکل پایین ). ولی از آنجایی که من وقت نداشتم و کریسمس نزدیک بود پس همونجوری استفاده کردم .

* کیک ها رو داخل کپسول بذارید و برگها و گوی کوچولو هارو با خلال دندون روی کیک ها بچسبونید .

* اگه دوست داشتین می تونید از اکلیل خوراکی برای قشنگتر شدن استفاده کنید .

* می تونید داخل جعبه خوشگل بذارید و به عزیزانتون هدیه بدین .