ژله رنگی

ژله رنگی

چاپ

بهارک مبینی (بهار)

مدیر ارشد بهارسایت

بالطبع همه ما بلدیم ژله درست کنیم ولی اینکه چه جوری این ژله رو به بهترین نحو ممکن بیاراییم یا اینکه چه از لحاظ طعم و چه از لحاظ شکل بهش تنوع بدیم ، مهمه .

مواد لازم : ( پیمانه برابر با ۲۰۰ سی سی )

ژله آلوئه ورا یک بسته ( اگه ژله آلوئه ورا نمی پسندید می تونید از ژله آناناس یا موز استفاده کنید )

بستنی وانیلی یک پیمانه

آبجوش یک پیمانه

قالب گل رز

رنگ ژله ای ویلتون – قرمز  

رنگ ژله ای ویلتون – سبز 

طرز تهیه :

* ابتدا ژله آلوئه ورا رو با یک پیمانه آبجوش مخلوط می کنیم . سپس یک پیمانه بستنی وانیلی اضافه کرده و با همزن ۳ – ۲ دقیقه هم می زنیم .

* بعد داخل قالب گل رز ریخته و اجازه می دیم ژله بستنی کاملا سفت بشه .

* سپس گلهای رز رو از قالب در می آریم . در خصوص درست کردن این ژله و در آوردن اون از قالب سیلیکونی بطور کامل در قسمت بعد توضیح خواهم داد .

* برای رنگ کردن ژله از رنگهای ژله ای استفاده می کنیم . برای اینکه بتونیم به ژله جلوه قشنگ تری بدیم بهتره از سایه روشن و تیره استفاده کنیم . پس در بعضی قسمتها لازمه رنگمون غلیظ باشه و در بعضی قسمت ها بایستی رنگ رقیق باشه . برای رقیق کردن ؛ با یک خلال دندون کمی رنگ برمی داریم و با ۱ قاشق چایخوری آب مخلوط می کنیم .

* بهتره لبه های کار پررنگ تر باشه تا برجسته تر دیده بشه پس لازمه که برای این قسمتها رنگ رو غلیظ تر استفاده کنیم .

* برای کل این کار شاید به اندازه یه نوک خلال دندون کوچیک رنگ استفاده شد .

* قلمو رو به رنگ آغشته می کنیم و نقاشی رو شروع می کنیم . بهتره برای کارهای ظریف تر از قلموی صفر استفاده کنید . از این به بعد دیگه هنر نقاشی با هنر آشپزی در هم آمیخته و این اثر رو بوجود می آره .

* با این روش شما می تونید تمامی قالبهایی که شکل گل مثل آفتابگردان و رز و … دارن یا قالب با طرحهای خرس و پروانه و … رو رنگ آمیزی کرده و بهشون جلوه بیشتری بدید .

* بنظر شما این ماده صورتی داخل ژله چیه ؟ اینجا رو کلیک کنید تا طرز تهیه اونو ببینید .