• شکلات فانتزی    :   حتما دوست دارید شکلاتهای عید رو خودتون درست کنید و مهموناتون رو از دیدن شکلات های فانتزی تون سورپرایز کنید .
 • شکلات قیفی    :   اشتباه نکنید این یک شکلات هست .
 • بیسکویت فنجانی    :   هر وقت خواستید مهموناتونو خیلی تحویل بگیرید از این بیسکویت های خوشگل و خوشمزه برای پذیرایی استفاده کنید . یه چایی خوشمزه با یه بیسکویتی که ته مزه دارچین داره و ...
 • سفره هفت سین شکلاتی    :   باز هم می خوایم متفاوت باشیم و متفاوت عمل کنیم . چرا ؟! الان دلیلش رو می گم . هر ساله سفره هفت سینی که درست می کردیم بعد از ...
 • مینی تارت    :   حتما فکر می کنید درست کردن تارت برای عید بسیار زمانبره و تقریبا براتون امکان پذیر نیست ولی قراره امروز ببینید می شه براحتی از مهموناتون با این مینی تارتها ...
 • بیسکویت قهوه    :   حتما شما هم از آن گروه افرادی هستید که طعم قهوه در بیسکویت رو خیلی می پسندید . پس با این آموزش همراه بشید ...
 • آشنایی با ماسوره ها

  بهارک مبینی (بهار)

  مدیر ارشد بهارسایت

  کار کردن با ماسوره ها شاید برای بعضی از دوستان کمی سخت باشه ولی وقتی یه مقدار باهاشون کار کنید کلی لذت خواهید برد . ماسوره ها صرفا”برای کیک و شیرینی استفاده نمی شن بلکه برای تزیین غذاها هم می تونید از اونا استفاده کنید پس بد نیست یه آشنایی با ماسوره ها داشته باشید .

  انواع قیف ها :

  قیف با جنس پارچه معمولی : این پارچه ها خیلی سریع حرارت دست رو به خامه منتقل می کنند و باعث آب شدن خامه می شن پس بایستی موقع کار با اونها سرعت العمل داشته باشید . همچنین اگه کیفیتشون خوب نباشه ممکنه بمرور از درزش خامه بیرون بزنه .

  قیف با جنس پارچه برزنتی : این پارچه ها بخاطر جنس و ضخامتشون دیرتر حرارت رو منتقل می کنند پس کار کردن با اونا راحت تر هست . کیفیتشون هم از پارچه معمولی بهتره .

  قیف های نایلونی یا یکبار مصرف : این قیف ها خیلی راحت حرارت دست رو منتقل می کنه ولی در عوض یه خوبی داره ، بدلیل یکبار مصرف بودن نیاز به شستن قیف نیست .

  قیف های پلاستیکی : بعضی ابزار های دیگه ای هم هست مثل خامه پاش یا همون قیف های پلاستیکی که شاید برای کسانی که مبتدی باشن بخاطر انتقال نیافتن حرارت دست به خامه بد نباشه ولی من کلا” این قیف ها رو پیشنهاد نمی کنم چون خیلی راحت نمی شه اونا رو کنترل کرد ( البته یه ابزاری دارند برای کنترل خامه ولی باز هم مثل قیف پارچه ای نمی شن ) .

  قیفهایی که با کاغذ روغنی درست می شن : این قیف ها با کاغذ روغنی درست می شن و نیازی به سرپیچ ندارن .در نهایت شکلش بصورت مخروطی خواهد بود. البته با توجه به حرارت دست بایستی خامه در مقدار کم استفاده بشه. بهتره اگه در ابتدای راه هستید از این قیف ها استفاده نکنید چون ممکنه کار با اونا براتون سخت باشه .
  به چه صورت قیف رو توی دستهامون نگه داریم ؟

  برای نگهداشتن قیف ، اونو از انتها بگیرید و کم کم خامه رو به سمت پایین هدایت کنید . همیشه سعی کنید اول توی سطح دیگه ای دو سه تا طرح بصورت تمرینی انجام بدین بعد روی سطح اصلی کار کنید ( این قیفی که می بینید قیف نایلونی یکبار مصرف هست ).

  نکته : سعی کنید همه خامه رو به سمت سر قیف هدایت کنید تا هوایی درون خامه نمونه و موقع کار، خامه بطور یکنواخت از قیف خارج بشه .

  قیف رو با چه زاویه ای نسبت به سطح کار نگهداریم ؟

  همونطوری که در شکل هم می بینید با توجه به زاویه ای که ماسوره با سطح کار داره می شه شکل های مختلفی بوجود آورد.

  پس با نگهداشتن دست در زوایای مختلف می توان شکلهای متنوعی ایجاد نمود . بطور مثال برای ماسوره ستاره در صورتیکه قیف عمود بر روی سطح کار قرار بگیرد شکل ستاره ایجاد می شود و درصورتیکه زاویه ۴۵ درجه نسبت به سطح کار گرفته شود شکل صدف بدست می اید .

  تعداد ماسوره هایی که وجود داره خیلی زیاد هست ولی بنظر من اگه قصد دارید ماسوره بخرید با توجه به نیازتون خرید کنید لزومی نداره کل ست ماسوره ها رو داشته باشید چون بعضی هاشون خیلی کم استفاده می شن . برای اینکه با ماسوره ها بیشتر آشنا بشید سعی می کنم مهمترین اونها رو براتون بگم :

  ماسوره های گرد Round Tips :

  این ماسوره یکی از پرکاربردترین ماسوره ها هست . ما می تونیم با اون موارد ذیل رو کار کنیم :

  نقطه ها ، درخت مو یا خوشه انگور ، تزیینات طوماری شکل ، گلهای کوچک و حروف . همینطور برای تزیین کاپ کیک ها هم مورد استفاده قرار می گیره .

  ماسوره های ستاره یا شکوفه Star Tips  :

  ماسوره های ستاره یا شکوفه به دو نوع تقسیم می شن : ماسوره های ستاره باز – ماسوره های ستاره بسته

  ماسوره هایی که فرم ستاره های کوچیک هستند برای نوشتن حروف هم استفاده می شوند .

  ماسوره های ستاره باز Open Star :

  این ماسوره ها خیلی کابردیه و معمولا” توی تزیین کیک بسیار مورد استفاده قرار می گیره .


  ماسوره های ستاره بسته  Closed Star :

  همونطوری که توی شکل هم می بینید این ماسوره ها نسبت به ماسوره های قبلی شکاف بیشتری دارند . دقیقا” همون کارهای ماسوره ستاره بسته رو انجام می دهند با این تفاوت که پره های بوجود اومده عمیق تر هستند .


  ماسوره های گلبرگ Petal Tips  :

  این ماسوره برای درست کردن انواع گل استفاده می شه مثل رز ، بنفشه ، آفتابگردان و شکوفه . همچنین برای لبه های چین دار و روبانها بکار می رن .

  ماسوره های ساخت سبد Basketweave Tips :

  با این ماسوره ها می تونید سبدهای خیلی خوشگل درست کنید . همچنین از این ماسوره برای ایجاد لیه های چین دار و بافتهای تزیینی استفاده می کنن .

  ماسوره برگ Leaf Tips  :

  همونطوری که از اسمش هم مشخصه برای درست کردن برگها از این نوع ماسوره استفاده می شه . همچنین برای انواع  چین ها و لبه های کیکها یا دسرها می تونید ازشون استفاده کنید که اگه عمری باقی موند در آینده کار خواهیم کرد .


  ماسوره های U  شکل U Tips  :

  معمولا” برای گلهای زنبق و داوودی بیشتر کاربرد داره . همچنین برای ایجاد لبه با بافتهای U شکل استفاده می شه مخصوصا” لبه های هلالی کیک های عروسی و نامزدی .


  گلهای قطره ای Drop Flowers :

  این ماسوره معمولا” با زاویه ۹۰ درجه نسبت به سطح کار استفاده می شه و انواع شکوفه و گل رو برامون ایجاد می کنه .

  ماسورها منفذ دار  Multi-Opening Tips:

  این ماسوره ها برای مواقعی بکار می ره که بخواهیم در مقدار زیادی کار کنیم . مثل چمن که تشکیل شده از مقدار زیادی از نوارهای باریک کوتاه . اگه بخواهیم دونه دونه این نوارها رو روی سطح کیکمون اجرا کنیم خیلی طول می کشه . بخاطر همین می تونیم این ماسوره رو جایگزین کنیم .


  و در نهایت ماسوره هایی که اشکال مختلف رو برامون ایجاد می کنن مثل شکل کاج یا قلب و …

  پس همونطوری که گفتم لزومی نداره همه ماسوره ها رو تهیه کنید بلکه با توجه به نیازتون خریداری نمایید ( البته این نظر شخصی منه اگه دوست داشته باشید می تونید ست کامل ماسوره رو داشته باشید و انواع گلها و شکوفه ها و چین ها رو باهاش امتحان کنید ) .

  مطالب مرتبط :

  بیسکویت زنجبیلی

  هر نوع بیسکویتی رو می شه با این نوع تزیین و در مناسبت های مختلف برای سرو در نظر گرفت . شکل زیبا و متفاوت آن باعث جذب مهمان خواهد شد . مطلب کامل

  بیسکویت مرمری

  جدیدترین و متفاوت ترین شیرینی رو از بهارسایت آموزش ببینید ... مطلب کامل

  گیفت کوکیز

  این کوکیزها هدیه های خیلی شیک و قشنگی هست که می تونید به هر کسی و در هر مناسبتی تقدیم کنید ... مطلب کامل

  دمنوش برگ نارنج

  نارنج یه میوه ای هست که تو کشور ما فراوان یافت میشه . خصوصا تو شهر شیراز. محصولات جانبی این میوه پرخاصیت هم زیاده . اینجا با برگ این درخت و تعدادی از خواصش آشنا شده و یه دمنوش ساده باهاش درست میکنیم . دم كرده برگ نارنج تشنج را از بين مي برد. مطلب کامل

  تست باکس

  برای تهیه این غذا میتونید از فیلینگ های مختلف بسته به ذائقه خودتون استفاده کنید . مثل انواع مرباها (بدون شهد) و تخم مرغ برای صبحانه ، مواد پیتزا ، انواع سبزیجات و... مطلب کامل

  کاپ کیک شکلاتی با مغز کرم شکلات

  این کاپ کیک ترکیبی از کیک و شکلاته که در کنار کرم شکلات فندقی طعم بی نظیری داره و در روز عشق میتونه یک هدیه از طرف شما برای عزیزانتون باشه. مطلب کامل

  آبنبات عشق

  تفسیر عشق فقط بین دختر و پسر محدود نمی شه ( البته این رابطه هم یکی از آفریده های خداست و بنوبه خود زیباست) . عشق رو در خیلی موارد می شه تفسیر کرد ؛ عشق به خدا ، عشق به همسر ، عشق به فرزند ، عشق به والدین ، عشق به کار، عشق به زندگی و .... همه اینا یه نوع عشقه و درنوبه خودشون قابل احترام هستن . ... مطلب کامل

  دمنوش لیمو

  دمنوش لیمو نوشیدنی ای گوارا و خوش طعم و رنگه که تو فصل زمستون و برای بهبود سرماخوردگی و تقویت سیستم ایمنی بدن می تونیداونو تهیه نموده و نوش جان کنید . مطلب کامل

  قورمه سبزی

  قورمه سبزی یکی از خورش های اصیل ایرانی هست . البته در هر شهر با توجه به ذائقه خودشون تغییراتی دادن که مطمئنا همه شون خوشمزه هستن... مطلب کامل

  گل کلم

  یه میان وعده یا پیش غذای خیلی ساده هست و در عین حال تنوعی در میان وعده ها تون خواهد داد.... مطلب کامل

  ۲ نظر برای  آشنایی با ماسوره ها

  • 1
   زهرا نوشته شده در ۱۸ آذر, ۱۳۹۳, ساعت ۱۴:۴۲

   من امروز سایت شما رو پیدا کردم؛ واقعا سایت عالی هست. معلومه که یه گروه هنرمند پشت این سایت هست.
   میخواستم ببینم از کجا ماسوره و قیف برای خودم بخرم؟
   هر وقت خریدم بد در اومد :(

  • 2
   شبنم نوشته شده در ۱۳ بهمن, ۱۳۹۳, ساعت ۱۳:۳۷

   دوستم خود سایت فروشگاه داره

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر نام کامل بهارسایت و لینک مربوطه مجاز میباشد.

  بهارسایت -اولین مجله اینترنتی آشپزی و شیرینی پزی

  قدم اول : آموزش ببینید

  قدم دوم : اجرا کنید

  قدم سوم : لذت ببرید

  تمام حقوق این سایت برای © 2022 بهارسایت - اولین مجله اینترنتی آشپزی و شیرینی پزی محفوظ است