سفره هفت سین شکلاتی

سفره هفت سین شکلاتی

چاپ

بهارک مبینی (بهار)

مدیر ارشد بهارسایت

باز هم می خوایم متفاوت باشیم و متفاوت عمل کنیم . چرا ؟! الان دلیلش رو می گم . هر ساله سفره هفت سینی که درست می کردیم بعد از چند روز جمع می شد و می رفت گوشه انبار . درسته ؟ امسال ایده ای که بذهنمون رسید این بود که علاوه بر ابتکاری بودن سفره هفت سین و جدید بودن اون ،این سفره هفت سین روز سیزده بدر توسط افراد خانواده نوش جان بشه .عجیبه نه ! با ما همراه بشید تا برای اولین بار سفره هفت سین شکلاتی رو ببیند !!!!

مواد لازم :

شکلات سفید

رنگ ژله ای زرد

رنگ ژله ای نارنجی

شکلات قهوه ای

خمیر مارزیپان یا فوندانت

رنگ ژله ای سبز

* نکته : بجای  شکلات سفید و رنگ زرد می تونید از شکلات موزی و بجای شکلات سفید،رنگ نارنجی می تونید از شکلات پرتقالی که طعم خیلی خوبی هم دارند، استفاده کنید .

طرز تهیه :

* این قالب گل آفتابگردانه که قراره یه آفتابگردان سه بعدی شکلاتی ازش درست کنیم .

* در این شکل از کاغذ روغنی بعنوان قیف استفاده شده ، فعلا اگه مهارت اینکارو ندارید هیچ اشکالی نداره، می تونید از قیف یکبار مصرف استفاده کنید ، بعدا بمرور آموزش قیف با کاغذ روغنی رو در سایت خواهم گذاشت .

* در ابتدا شکلات قهوه ای رو آب کنید و در وسط آفتابگردان با دقت بریزید .

* بعد اجازه بدین شکلات کمی سفت بشه .

* توجه : شکلات رو توسط رنگ های مخصوص شکلات که پایه اونا روغنی هست ، رنگ می کنن ولی متاسفانه بدلیل کم بودن و گران بودن این محصول از رنگهای ژله ای استفاده می کنیم ( البته در حال حاضر بخاطر وجود شکلاتهای رنگی که در بالا توضیح دادم این مشکل تا حدودی مرتفع می شه ) . استفاده از رنگ ژله ای باعث می شه رنگ شکلاتتون کمی دون دون بشه و همچنین شکلات سریع سفت بشه برای رفع این مشکل باید شکلات در مقدار خیلی کم آب شده و رنگ بشه و کمی هم سریع کار کنید ( فقط یه کوچولو ) .هر دفعه فقط شکلات یک گل رو آب کرده و تکمیلش کنید .

* پس در این مرحله با خلال دندان رنگ زرد رو به شکلات اضافه کرده و مخلوط کنید .

* سپس آنرا در قیف بریزید و در ناحیه مشخص شده ریخته و اجازه بدین کمی سفت بشه .

* به شکلات آب شده علاوه بر رنگ زرد مقداری هم رنگ نارنجی اضافه کنید و مجددا در قیف ریخته و در ناحیه ی مشخص شده در تصویر بریزید .

* بعد از اتمام همه گلها قالب را بمدت نیم ساعت در فریزر قرار بدین .

* و سپس به آرامی گل شکلاتی رو از قالب جدا کنید . کمی مراقب باشید تا گلهای شکلاتی نشکنه .

* این هم گلهای آفتابگردان شکلاتی که سه بعدی هستن و برای موارد مختلفی استفاده می شن که در آینده یه نمونه تزیین دیگه هم از این گل ها خواهید دید .

* برای درست کردن هفت سین ها می تونید از مارزیپان یا فوندانت استفاده کنید .

* ابتدا خمیر رو برنگ سبز در آورید .

* سپس روی سطح صافی با وردنه بصورت نوار پهنی در آورید .

*بعد با چاقو برش بدین .

* و از یک طرف رولش کنید .

* یه نوار قرمز رنگ با خمیر درست کرده و دورش بپیچید .

* برای سکه ها هم به دو روش می توانید عمل کنید : ۱ – استفاده از خمیر فوندانت و مارزیپان ۲ – استفاده از شکلات زرد و ریختن اون روی کاغذ روغنی بشکل سکه

* بقیه موارد رو هم براحتی می تونید ، درست کنید . قبلا در این مبحث ( اینجا رو کلیک کنید ) رنگ کردن مارزیپان و فرم دادن اونا رو کامل توضیح دادم .

* می تونید از سنجد و سیر طبیعی هم استفاده کنید .

* این هم از سین های  سفره هفت سین ….