شیرینی مارزیپان

شیرینی مارزیپان

چاپ

شیرینی مارزیپان

بهارک مبینی (بهار)

مدیر ارشد بهارسایت

هر وقت این عکسو  می بینم دلم می خواد یه چند تا دونه (منظورم از چند تا ۱۵-۱۰ تاست) همین الان اینجا بود که با چایی می خوردم , آخه عاشق تنقلات شیرین هستم از هر نوعی که بگید . این شیرینی هم از اون شیرینیهای مورد علاقه منه , درست کردنش هم خیلی آسونه. مخصوصا” تو این دوره زمونه مواد اولیه رو آماده در اختیار همه قرار می دن .

مواد لازم :

خمیر مارزیپان  ۵۰۰ گرم ( خمیر مارزیپان ترکیبی از بادام و شکر هست )

پودر نارگیل ۳ لیوان

آب لبو

زعفران

اسمارتیز ریز جهت تزئین

 

طرز تهیه :

* خوب اگه حوصله درست کردن مارزیپان رو ندارید از یه لوازم قنادی فروشی درخواست نیم کیلو خمیر مارزیپان می کنید .

* تا جائیکه براتون امکان داره از رنگهای طبیعی برای غذاها و شیرینی هاتون استفاده کنید . مثلا ” برای رنگ زرد و نارنجی از زعفران و برای رنگ قرمز و صورتی از آب لبو (برای تهیه رنگ قرمز خوراکی ). البته در بعضی موارد هم نمی شه کاری کرد و مجبوریم از رنگهای ویلتون فیض ببریم .

*  پودر نارگیل رو ۳ قسمت مساوی تقسیم کنید  برای هر قسمت تقریبا” یک لیوان در نظر بگیرید. زعفران رو با کمی آبجوش مخلوط کرده و بذارید کمی دم بکشه . بعد با یه لیوان پودر نارگیل مخلوط  کنید. آب لبو رو هم با پودر نارگیل مخلوط کنید . به این ترتیب سه تا بشقاب داریم که یکی پودر نارگیل زرد و دومی صورتی و سومی سفیده.

*  حالا از خمیرمون به اندازه فندق  برداشته (اگه رژیم نمی گیرید کمی بزرگتر از فندق باشه بهتره) و قلقلی می کنیم بعد توی پودر نارگیل غلت می دیم و آخر سر هم یه دونه اسمارتیز روشون قرار می دیم .به همین راحتی نه نیاز به فر داره نه پخته شدن .

شیرینی مارزیپان

قدیما این شیرینی رو به صورت توت درست می کردن .

شیرینی مارزیپان