امروز 21 فروردین 1399, 05:24

جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 29 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 31 اردیبهشت 1393, 15:57 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 6 مرداد 1392, 14:55
تشکر کرده: 3890 تا این لحظه
تشکر شده: 5608 تا این لحظه
مریم2 نوشته است:
مرسی از همفکری همه ی دوستان من خیلی به انا بی اعتنایی کردم و یا حتی توبیخش کردم شخصیت داستانش رو طوری تشبیه میکنم که اینکار رو انجام میده و عواقبش رو میگم ولی بی فایده است فقط حس گناه رو بهش منتقل کردم سعی میکنه جلوی من کمتر نشون بده یکی از اقواممون گفت تلخکی که استفاده کرده و نتیجه گرفته مارک هیدرودرم حالا فعلا امیدم به اونه ببینم چی میشه

مرم جون منم حسام بعد بی اعتنایی من یواشکی میخورد ناخوناشو ولی من سعی کردم همیشه حواسم بهش باشه و شروع کردم به تشویق کردنش که دیدم خوب شد

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 31 اردیبهشت 1393, 19:38 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 20 مرداد 1392, 11:51
تشکر کرده: 1411 تا این لحظه
تشکر شده: 2177 تا این لحظه
مریم جان اگه خوردن شصت عادتش باشه ممکنه تلخک جواب بده وگرنه اگر ریشه اش اضطراب با چیز دیگه ای باشه ممکنه با تلخک دیگه انگشتشو نخوره ولی به کار دیگه ای رو میاره.اینا رو مشاوری که من برای ریحانه رفتم بهم گفت.ریحانه هم تا بحال دو دوره این رفتار رو داشت یکی وقتی چهار سالش بود که فقط پرت کردن حواسش جواب داد.یعنی هیچی بهش نمیگفتیم و فقط دستش رو میگرفتیم و از دهنش بیرون می آوردیم.
سری دوم اوایل مدرسه رفتنش بود که کار خیلی سختتر بود و هیچ روشی جواب نمیداد .کم کم با عادت کردنش به محیط خود بخود بر طرف شد.البته هنوز هم توی جمع های غریبه به لب و دهنش ور میره که این کارش کلافه ام میکنه.ریشه اش هم همون خجالت و گوشه گیر بودنشه که امیدوارم با بیشتر کردن رفت و آمدها بهتر بشه

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 1 خرداد 1393, 12:42 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 6 مرداد 1392, 14:57
تشکر کرده: 15542 تا این لحظه
تشکر شده: 9182 تا این لحظه
مریم2 نوشته است:
samira17 نوشته است:
دوستان چطور باید به بهسا خانوم بفهمونم که کار اشتباهی انجام داده؟ یا کاری که نباید انجام بده رو چطور منعش کنم؟ من دیگه موندم هر چی بلد بودم به کار گرفتم ولی کار خودش رو می کنه!!!

من هم خودم در مورد انا موندم چه روشی رو به کارببرم اما روشی که اکثر اوقات دارم اینکه سعی میکنم از اونجا دورش کنم یا اون چیز رو از جلوی دستش بردارم و قاطعانه بهش میگم نه یا نمیشه یا نمیدم
بعد سرش رو به کار دیگه ایی گرم میکنم و بغلش میکنم باهاش کمی بازی میکنم اگر مقاومت نشون داد کاملا در موردش بی تفاوت میشم انگار اصلا صداش رو نمیفهمم نه باهاش برخورد میکنم و نه جوابی به رفتارش میدم

مریم جون اگه از اونجا دورش کنم جیغ و گریه میکنه . می فهمه که نمیخوام اون کار رو بکنه. حتی صندلی جلو در کابینت ها گذاشتم که بازشون نکنه می فهمه و صندلی رو به زود میکشه کنار که بتونه کشو و کابینت ها رو باز کنه.
منم سعی میکنم سرش رو به چیزهایی که دوست داره پرت کنم ولی گاهی موفق نمیشم و اون کار خودش رو میکنه!!

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 1 خرداد 1393, 12:50 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 6 مرداد 1392, 14:57
تشکر کرده: 15542 تا این لحظه
تشکر شده: 9182 تا این لحظه
مریم2 نوشته است:
نمی دونستم کجا سوالم رو بپرسم اینجا پست گذاشتم دوستانم خواهش میکنم هر کس اطلاعات تجربی داره حتما راهنماییم کنه حل این مورد برام یک معضل شده انا متاسفانه از اون بچه هایی که عادت داره انگشت شصتش رو میخوره به عوارضش کاملا واقفم ازتون کمک میخوام چه طوری این عادت رو از سرش باندازم تلخک رو هم امتحان کردم ولی کاملا بی نتیجه بوده؟ سپاس از همفکریتون

مریم جان
آنا جون شیر خودت خورده؟
وقتی از شیر گرفتیش اینجوری شد؟

به نظر من احساس کمبودی حس میکنه که انگشت میخوره باید خیلی حواست باشه و ببینی معمولا چه وقت هایی این کار رو انجام میده؟

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 1 خرداد 1393, 15:39 
آفلاين
مدیر بخش
مدیر بخش
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 7 مرداد 1392, 02:56
تشکر کرده: 6622 تا این لحظه
تشکر شده: 5568 تا این لحظه
samira17 نوشته است:
مریم2 نوشته است:
samira17 نوشته است:
دوستان چطور باید به بهسا خانوم بفهمونم که کار اشتباهی انجام داده؟ یا کاری که نباید انجام بده رو چطور منعش کنم؟ من دیگه موندم هر چی بلد بودم به کار گرفتم ولی کار خودش رو می کنه!!!

من هم خودم در مورد انا موندم چه روشی رو به کارببرم اما روشی که اکثر اوقات دارم اینکه سعی میکنم از اونجا دورش کنم یا اون چیز رو از جلوی دستش بردارم و قاطعانه بهش میگم نه یا نمیشه یا نمیدم
بعد سرش رو به کار دیگه ایی گرم میکنم و بغلش میکنم باهاش کمی بازی میکنم اگر مقاومت نشون داد کاملا در موردش بی تفاوت میشم انگار اصلا صداش رو نمیفهمم نه باهاش برخورد میکنم و نه جوابی به رفتارش میدم

مریم جون اگه از اونجا دورش کنم جیغ و گریه میکنه . می فهمه که نمیخوام اون کار رو بکنه. حتی صندلی جلو در کابینت ها گذاشتم که بازشون نکنه می فهمه و صندلی رو به زود میکشه کنار که بتونه کشو و کابینت ها رو باز کنه.
منم سعی میکنم سرش رو به چیزهایی که دوست داره پرت کنم ولی گاهی موفق نمیشم و اون کار خودش رو میکنه!!

عزیزم در مورد کابینت ها انا هم مدتی این عادت رو داشت منظورم از مدتی چندماه بود به مرور از سرش افتاد البته در مورد ظرف های شکستنی  هیچ وقت اجازه نمی دادم سر اون کابینتا بره حتی با چسب نواری های پهن در کابینتا رو میچسبوندم البته فقط شکستنیا رو پلاستیکی و قابلمه ها رو روزی چند بار مرتب می کردم ولی الان دیگه از سرش افتاده

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 1 خرداد 1393, 15:40 
آفلاين
مدیر بخش
مدیر بخش
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 7 مرداد 1392, 02:56
تشکر کرده: 6622 تا این لحظه
تشکر شده: 5568 تا این لحظه
samira17 نوشته است:
مریم2 نوشته است:
نمی دونستم کجا سوالم رو بپرسم اینجا پست گذاشتم دوستانم خواهش میکنم هر کس اطلاعات تجربی داره حتما راهنماییم کنه حل این مورد برام یک معضل شده انا متاسفانه از اون بچه هایی که عادت داره انگشت شصتش رو میخوره به عوارضش کاملا واقفم ازتون کمک میخوام چه طوری این عادت رو از سرش باندازم تلخک رو هم امتحان کردم ولی کاملا بی نتیجه بوده؟ سپاس از همفکریتون

مریم جان
آنا جون شیر خودت خورده؟
وقتی از شیر گرفتیش اینجوری شد؟

به نظر من احساس کمبودی حس میکنه که انگشت میخوره باید خیلی حواست باشه و ببینی معمولا چه وقت هایی این کار رو انجام میده؟

تا 6 ماهگی شیر خودم رو خورد بعدش شیر خشک اره خودم هم میدونم

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 30 شهریور 1393, 13:47 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 24 فروردین 1393, 18:56
تشکر کرده: 5624 تا این لحظه
تشکر شده: 2322 تا این لحظه
امیدوارم جای این مطلب اینجا باشه
کودکان را بی ملاحظه نبوسید!

آيا تا به حال برايتان پيش آمده کودکي را از سر محبت بيش از اندازه، برخلاف ميل او ببوسيد يا در آغوش بکشيد؟ متاسفانه يکي از عادت هاي ناسالم ما ايراني ها اين است که نمي دانيم چطور و چقدر احساسات خود را به ديگران، مخصوصا بچه ها، بروز بدهيم و خيلي هايمان هم مديريت و کنترلي بر احساسات و هيجان هاي خود نداريم. اين ضعف مديريت و کنترل، مي تواند براي کودک ، بسيار بيشتر از ما بزرگ ترها آزاردهنده باشد. به همين دليل در «فرزندپروري» اين شماره، پاي صحبت هاي دکتر نسرين اميري، فوق تخصص روان پزشکي کودک و نوجوان و عضو هيات علمي دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي نشستيم تا بيشتر با عواقب اين رفتار آشنا شويم.

اصلا چرا بعضي از ما بزرگ ترها به خودمان اجازه مي دهيم احساسات خود را بدون توجه به خواست بچه ها، نسبت به آنها بروز بدهيم؟

متاسفانه اين رفتار نادرست، ناشي از پايين بودن سواد عاطفي افراد است.

منظورتان از سواد عاطفي چيست؟

سواد عاطفي يعني اينکه بتوانيم احساسات خود و طرف مقابلمان را بشناسيم و آنها را کنترل کنيم. فردي که سواد عاطفي داشته باشد، سعي نمي کند به زور و اجبار، احساسات و هيجان هاي خود را به ديگري تحميل کند. اين فرد، تمام تلاش خود را مي کند تا فرد مقابلش را در شرايطي قرار بدهد تا او هم خواسته اي مشابه خواسته خودش داشته باشد. يعني اگر شما به اندازه کافي سواد عاطفي داشته باشيد و نتوانيد فرزندتان يا کودکي را که دوست داريد براي بوسيدن و بوسيده شدن يا در آغوش کشيده شدن سر وجد بياوريد و او را طالب اين کار کنيد، با اعمال کنترل بر احساسات و هيجان هاي دروني تان، از انجام اين عمل خودداري خواهيد کرد.

چرا؟

چون مي دانيد حتي يک بوسه ملايم يا در آغوش کشيدن معمولي هم مي تواند باعث آزار رواني آن کودک شود و از آنجا که شما او را دوست داريد، به طور حتم راضي به آزار ديدنش نخواهيد شد.

يعني بوسيدن و در آغوش کشيدن اجباري بچه ها، حتي اگر به دليل محبت بيش از اندازه به آنها باشد هم مي تواند نوعي کودک آزاري محسوب شود؟

بله، اين اقدام مي تواند علاوه بر کودک آزاري فيزيکي، نوعي کودک آزاري هيجاني هم محسوب شود که البته هيجاني بودن آن، پررنگ تر از فيزيکي بودنش است.

بعضي از ما بزرگ ترها به بهانه اينکه بچه ها معناي دوست داشتن را به خوبي درک نمي کنند، آنها را به زور مي بوسيم يا در آغوش مي کشيم. آيا اين کار با چنين بهانه اي هم توجيه پذير نيست؟

نه، به هيچ وجه. مردم بايد بدانند دوست داشتن يک طرفه، حتي در مورد بچه ها، دردسرساز و اقدامات بعدي ناشي از آن هم نوعي بي سوادي عاطفي است. به عبارت ساده تر، يا بايد پتانسيل و قدرت آن را داشته باشيم که احساس و هيجان ناشي از دوست داشتن را در فرد مقابلمان هم ايجاد کنيم، يا آنقدر توانمند و باسواد باشيم که بتوانيم احساسات خود را کنترل کنيم و آنها را برخلاف ميل طرف مقابلمان بروز ندهيم.

آيا مي توانيم «نه» گفتن را به بچه هايي در هر سني آموزش بدهيم؟

واقعيت اين است که خيلي از بچه ها به طور ذاتي داراي اين قدرت هستند و ما با رفتار نادرست خود، قدرت هاي ذاتي مانند توانايي «نه» گفتن را از آنها مي گيريم. مثلا فرض کنيد فردي مانند خاله، عمه يا يکي از دوستان خانوادگي تان، فرزند شما را ببوسد يا او را در آغوش بکشد؛ فرزندتان هم در برابر اين رفتار، جاي بوسه را پاک کند يا به زور خودش را از آغوش طرف مقابل بيرون بکشد. چه کار مي کنيد؟ به طور حتم، خيلي از ما در چنين شرايطي، فرزند خود را سرزنش مي کنيم و به او مي گوييم: «واي! خيلي کار بدي کردي! عمه تو را دوست دارد که مي بوسدت.» در چنين شرايطي، اجازه نمي دهيم فرزندمان «نه» گفتن را تجربه کند. ما بايد بچه ها را در مقابل اين موقعيت هايي که ممکن است در طول زندگي بارها و بارها برايشان تکرار شود، آزاد بگذاريم.

حالا اگر کودک تمايل به بوسيده شدن بيش از اندازه داشت، چه؟

بايد به عنوان بزرگ تر، بچه ها را از همان سن کودکي با سواد عاطفي آشنا کنيم و به آنها بگوييم اين همه طلب احساسات و عواطف، کمکي به او يا اطرافيان نمي کند.

بوسه در بيماري

اگر فرزندمان دوست داشت در شرايطي که ما يا خودش بيمار هستيم، در آغوشمان بکشد يا ما را ببوسد، بايد او را توجيه کنيم که اين کار فقط باعث انتقال بيماري مي شود و شيوه هاي انتقال بيماري را به زبان ساده براي او توضيح دهيم.

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 12 مهر 1398, 22:26 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 21 اردیبهشت 1395, 15:44
تشکر کرده: 0 تا این لحظه
تشکر شده: 0 تا این لحظه
ناخن خوردن در کودکان

کودکان به دلایل مختلف از جمله استرس، اضطراب، راحتی یا کسالت تمایل دارند ناخن های خود را گاز بگیرند. حدود 30 تا 60 درصد دانش آموزان مدارس ابتدایی و 20 درصد از نوجوانان حداقل برای مدت زمان کوتاهی ناخن های خود را می جوند. بین یک چهارم تا یک سوم دانشجویان دانشگاه نیز گاهی این عادت را نشان می دهند. در اینجا رایج ترین دلایلی که ممکن است باعث ناخن خوردن کودکان شود، ذکر شده است:

احساس راحتی:

رفلکس کودک شما می تواند باعث شود که انگشت را در دهان خود بگذارد تا احساس راحتی کند. این عادت، گاهی اوقات در بچه ها حتی پس از بزرگ شدن ادامه می یابد. به همین دلیل ممکن است کودک نو پا یا پیش دبستانی شما ناخن های خود را بجود، زیرا با این عادت آسایش پیدا می کند.

کسالت:

وقتی حوصله کودک سر می رود، ممکن است او را در حال ناخن جویدن ببینید. هم چنین زمانی که او هیچ کاری با دست‌ هایش انجام نمی‌ دهد، مانند زمان‌هایی که او درحال تماشای تلویزیون، سرکلاس‌ و … است.

استرس و اضطراب:

کودک در صورت بروز شرایط ناخوشایند در محیط اطراف خود ممکن است شروع به اخن خوردن کند به عنوان مثال، در درگیری های بین والدین یا در مدرسه. عوامل زیر ممکن است باعث ایجاد استرس یا اضطراب در کودک شما شود.

طلاق
نزاع بین والدین یا اعضای خانواده
از دست دادن پدربزرگ، مادربزرگ یا نزدیکان
نقل مکان به یک خانه جدید
رفتن به یک مدرسه جدید
در کلاس مورد آزار و اذیت قرار بگیرد
تحت فشار بودن برای عملکرد خوب در کلاس
مجازات شدن یا مورد سرزنش قرار گرفتن

ژنتیک:

عادات شما از طریق ژنهایتان ممکن است به فرزندانتان منتقل شود. اگر در دوران کودکی عادت ناخن جویدن داشته اید، احتمال دارد فرزند شما نیز به همین عادت دچار شود.

تقلید از عادات دیگران:

کودکان وقتی می بینند خواهر و برادر یا اعضای دیگر خانواده در حال انجام کاری هستند، معمولا از آنها تقلید می کنند. هنگامی که فرزند شما عادت یکی از اعضای خانواده را کپی می کند  احساس “خوب بودن” و “بزرگ شدن” به او می دهد.

منبع:
مشاوره خانواده

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 20 فروردین 1399, 15:33 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 20 فروردین 1399, 15:16
تشکر کرده: 0 تا این لحظه
تشکر شده: 0 تا این لحظه
ردیاب کودک ، ردیاب کودکان و سالمندان ، مسلما به عنوان والدین یک کودک و یا سپرست یک سالمند مبتلا به آلزایمر نگرانی هایی برای سرگردان شدن عزیزان خود دارید. به ویژه اگر پدر و مادر هر دو شاغل هستند و به ناچار فرزند آنها به  تنهایی باید به مدرسه رفته و بازگردد. اینکه چه زمانی به مدرسه می رسد  و چه زمانی از آن خارج شده و نهایتا وارد منزل می شود ساعات پرساترسی را برای پدر و مادر فراهم می کند.
استفاده از ردیاب کودک علاوه بر لطمه نزدن به روحیات استقلال طلب فرزندان و حتی والیدن مبتلا به آلزایمر می تواند در هر لحظه مکان آنها را به شما نشان دهد. حتی می توان با شخص کردن منطقه امن و در صورت خروج از آن مشخص کنید که بلافاصله برای شما آلارمی ارسال شود و شما با بررسی فوری می توانید از ایجاد اتفاق بد برای آنها جلوگیری کنید.
http://aratracker.com/Shop/List/19/%D8% ... 8%A7%D9%86
http://aratracker.com/Shop/List/1/%D8%B ... 8%A7%D8%B3

[SIZE=130][COLOR=#000000][FONT=docs-Calibri][URL=http://aratracker.com/Shop/List/1/%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D9%88-%D8%AC%DB%8C-%D9%BE%DB%8C-%D8%A7%D8%B3]دستگاه ردیاب جی پی اس [/URL]برای رهیابی انواع خودرو و یا استفاده به عنوان ردیاب موتورسیکلت
[/FONT][/COLOR][/SIZE]

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 29 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد