امروز 23 مهر 1398, 01:34

جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 227 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  بعدي
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 2 مهر 1393, 14:32 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 4 دی 1392, 18:47
تشکر کرده: 9815 تا این لحظه
تشکر شده: 6443 تا این لحظه
فریده جون منم دقیقا همینطورم جلوی همه روسری سر میکنم و همیشه لباس تقریبا بلند میپوشم ولی جلوی بعضیا سعی میکنم لباسم گشادتر باشه و موهامو بیشتر بپوشونم و کمتر آرایش کنم اینم برمیگرده به حسی که نسبت به اون فرد دارم بعضیا نگاهشون سنگینه بعضیا حس بدی رو به آدم القاء میکنن حتی ممکنه خانم هم باشن مثلا تو باشگاهمون ی نفر هست که من همیشه دقت میکنم موقع تعویض لباس چشمش اصلا به من نیفته
درمورد سوال دومت منم همین مشکلو دارم گاهی که با ی نفر رابطه دوستانه دارم و باهاش شوخی و خنده میکنم بعد عذاب وجدان میگیرم که نکنه دارم گناه میکنم ولی درکل دوران مجردی این حالت بیشتر برام پیش میومد چون همسرم خیلی رو این چیزها حساسه و مرتب بهم تذکر میده.

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 2 مهر 1393, 16:23 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 22 اسفند 1392, 17:40
تشکر کرده: 1890 تا این لحظه
تشکر شده: 1969 تا این لحظه
دوستان منم با این جمله که بعضی از خانم ها نامحرمند موافقم.
واما نامحرم:نامحرم در دین اسلام درجه بندی نداره.اگه دقت کرده باشین خداوند تو قرآن محارم را به ما معرفی کرده و فرموده که بجز اینا بقیه نامحرمند و باید پوشش داشته باشیم.نمی خوام خدایی نکرده به دوستانم جسارتی کرده باشم.اما اینکه بگیم با فلانی خیلی راحتم بهانه ای برای راحتی خودمونه.
پیامبر می فرماید اگر کسی با نامحرم شوخی بکند که موجب خنده شود در ازای هر کلمه اش هزار سال از بهشت دور می شود.
خود من توی خونه جلوی بچه هام اصلا حجاب ندارم.اما جلوی نامحرم حالا هرکی می خواد باشه تا جایی که می شه حجاب می گیرم .بازم از دوستان عذر خواهی می کنم.امیدوارم جسارت نشده باشه. چون حرفامون همش خواهرانه س.

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 2 مهر 1393, 18:56 
آفلاين
مدیر بخش
مدیر بخش
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 6 مرداد 1392, 09:09
تشکر کرده: 12650 تا این لحظه
تشکر شده: 9509 تا این لحظه
غزال نوشته است:
دوستان منم با این جمله که بعضی از خانم ها نامحرمند موافقم.
واما نامحرم:نامحرم در دین اسلام درجه بندی نداره.اگه دقت کرده باشین خداوند تو قرآن محارم را به ما معرفی کرده و فرموده که بجز اینا بقیه نامحرمند و باید پوشش داشته باشیم.نمی خوام خدایی نکرده به دوستانم جسارتی کرده باشم.اما اینکه بگیم با فلانی خیلی راحتم بهانه ای برای راحتی خودمونه.
پیامبر می فرماید اگر کسی با نامحرم شوخی بکند که موجب خنده شود در ازای هر کلمه اش هزار سال از بهشت دور می شود.
خود من توی خونه جلوی بچه هام اصلا حجاب ندارم.اما جلوی نامحرم حالا هرکی می خواد باشه تا جایی که می شه حجاب می گیرم .بازم از دوستان عذر خواهی می کنم.امیدوارم جسارت نشده باشه. چون حرفامون همش خواهرانه س.

راضیه جون بنظر منم فرمایش شما کاملا متین و منطقی هست و مطمئنا جز این هم نیست .
اما من حس میکنم که خداوند متعال، بیشتر احکام شرعی را به صورت کلی وضع کرده و مصلحت عموم جامعه را در نظر گرفته، اگرچه ممکنه حکمت تشریع حکم شامل برخی افراد نشه.
مثلا  ممکنه دست دادن با زنان، هیچ احساس شهوانی را در برخی افراد کهنسال و یا میانسال ایجاد نکنه، اما شارع ، به دلیل ایجاد همین احساس در بسیاری از مردم، حکم به حرمت چنین رفتاری داده . البته تو خانواده ما حتی دست دادن با افراد کهنسال هم مرسوم نیست .
منظورم اینه که دین کلیات رو بیان کرده و مابقی رو به عهده خودمون قرار داده .
مثالی هم که یادم میاد و تو کتاب دین وزندگی مون بود اینه که یجا پیغمبر میفرمایند : برای جنگ ها نیزه و ... آماده کنید . خب نیزه برای اون زمان کارایی داشته. اما الان با توجه به شرایط روز که دیگه نمیشه با نیزه به جنگ دشمن رفت .!
مطمئنم هر فردی خودش وقتی با کسی چه نامحرم و چه محرم  بصورت کلام یا حتی پیامکی ارتباط برقرار میکنه کاملا از درون حس خودش رو میدونه. وجدان انسان بیدارتر از خود ماست . خصوصا این حس تو ما مسلمون ها بیشتره . مثلا وقتی دایی مون رو میبینیم که محرممون هست تا وقتی که شوهرخالمون رو میبینم دو تا حس متفاوت داریم و با دایی مون احساس راحتی و با شوهر خاله احساس غریبی بهمون دست میده .
اما حالا اگه یجا باشیم که همین شوهر خاله با یه مرد کاملا غریبه باشه مسلما احساس امنیت و حس بهتری به شوهرخالمون داریم.
یا لباسی که جلو نامحرم های فامیل میپوشیم با پوششمون تو خیابون فرق داره مسلما. ( حتی از نظر رنگ و برش لباس)
من بخاطر همین میگم محارم و نا محرم ها درجه بندی دارند . منظورم از درجه بندی این نیست که جلو بعضی باید پوشش داشت و بعضی خیر . منظورم حس راحتی از نظر درونی هست. نمیدونم منظورم رو درست تونستم برسونم یا خیر .

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 2 مهر 1393, 00:37 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 6 مرداد 1392, 14:57
تشکر کرده: 15542 تا این لحظه
تشکر شده: 9182 تا این لحظه
فریده جون . منم با اینکه بعضی خانم ها هم از اقایون نامحرمتر هستن هم موافقم ولی خدا رو شکر در اطرافم ندارم.
دوم اینکه از بعد از ازدواجم تقریبا با نامحرمی شوخی نکردم چون همسرم بسیار رو این موضوع حساسه. چون ممکنه تو این شوخی ها حرفهایی پیش بیاد که مردها خوششون نیاد.. حتی میبینم دامادمون که پسردایی ام هم هست جلوی همسرم خیلی مراعات میکنه که شوخی مستقیم با من نکنه.
شوخی فقط در حد خانواده خودمون که تنها نامحرم فعلا فقط همون دامادمونه...

درمورد حجاب برام فرق نمیکنه که نامحرم کی هست و جلوی همه پوشش یکسانی دارم.

فقط چند تااستثنا داره که قبلا هم گفتم.
جلوی خانواده شوهرم بیشتر مراعات میکنم و معمولا چادر میپوشم.
شمال که میریم به علت هوای شرجی اونجا و گرما شدید (چون معمولا تابستون میریم) چادر نمیپوشیم. و از مانتوهای پوشیده استفاده میکنم.
از بچگی همیشه و همیشه در روز عید غدیر که مهمان داشتیم چادر میپوشیدم... این مورد رو دیگه همیشه با رضایت رعایت کردم...

هرجا که باشیم بیرون یا خونه موهام اگه بیرون باشه همسری تذکر میده. معمولا دامن میپوشم. اگه شلوار داشته باشم حتما چادر سر میکنم... با هیچ مردی نامحرمی هم احساس راحتی نمیکنم!!! حتی با بعضی خانم ها... معمولا کم پیش بیاد با کسی خیلی صمیمی بشم. دوست هستم ولی هر چیزی به هر کسی نمیگم.

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 2 مهر 1393, 01:08 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 8 مهر 1392, 17:51
تشکر کرده: 3487 تا این لحظه
تشکر شده: 2860 تا این لحظه
من اگه بخوام توی بحثتون شرکت کنم باید بگم...حجاب من در حد خیلی خیلی معمولی هست
من تا سه سال قبل تو مجالس عروسی روسری به سر نمی کردم...اما الان سرم می کنم
حجاب من هم جلوی همه یکسان نیست...(اصلا نمیگم کار من درسته....اما من نمیتونم زیاد حجاب کنم.....شاید دارم خودمو گول میزنم)
من الان پیش بعضی ها تونیک می پوشم با شلوار...پیش بعضیها هم مانتو
تو خیابون هم در حد خیلی ملایم آرایش می کنم....گاهی اوقات هم نه
اما واقعیتش اینه که احساس می کنم خیلی کم به خودم میرسمو برای خودم وقت میزارم
اگه از نظر به خودرسیدن باشه یک دهم دوستام هم نیست
من توشون از همه با حجاب ترم
اما کلا اهل شوخی با مردا نیستم....کلا موافق شوخی نیستم....اما آدم خشکی هم نیستم
یعنی حتی وقتی خواهرم هم با کسی شوخی می کنه....بهم برمیخوره...البته منظورم بگو بخند عرف نیست...منظورم شوخیه ....
اگه تو جوی باشم (دوستان زن و مرد)توش خیلی شوخی کنند یا حرفای خاصی رد وبدل بشه...خیلی زود عصبی میشم
نمیدونم شاید خیلی پیر شدم

و جاذبه زمین ، سیب را ...

فرقی نمی کند سقوط سرنوشت دل دادن به هر جاذبه ای غیر از خداست.

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 3 مهر 1393, 11:01 
آفلاين
مدیر بخش
مدیر بخش
نماد کاربر

غزاله جون تعریف و صحبت گروهی با شوخی های بی مورد تفاوت داره. منم بشدت با حرف های بی مرد مخاااااااااااالفم و متنفرم ازین کااااار. بعضی ها شورشو در میارن. و بعضی ها هم زیادی اونورین. هیچ کدوم ازین دو مورد پسندم نیست که نیست

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 5 مهر 1393, 17:46 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 3 مهر 1392, 16:28
تشکر کرده: 501 تا این لحظه
تشکر شده: 1605 تا این لحظه
به نظر من  واسه نوع پوشش جلوی نامحرم نباید کم و کیف گذاشت نمیشه که پیش اونایی که راحتیم مثلا تونیک کوتاه تر بپوشیم اسلام میزان حجاب معلوم کرده و بهتره تا حدی که لازمه جلوی نامحرم پوشش داشت.
در مورد شوخی و راحت حرف زدن با بقیه هم معتقدم با هر کسی اندازه ظرفیتش باید راحت حرف زد و صمیمی بود به قولی اعتدال  رعایت کرد حدیث هم داریم که:با دوستت طوری رفتار کن که روزی ممکن است دشمنت شود با دشمنت طوری رفتار کن که روزی ممکن است دوستت شود....این همون میانه روی و اعتدال در رفتار با دیگران است یعنی نه افراط نه تفریط.

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 5 مهر 1393, 20:55 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 16 مرداد 1392, 17:20
تشکر کرده: 1648 تا این لحظه
تشکر شده: 1157 تا این لحظه
در مورد تخمک گذاری بگم که اصولا من روز چهاردهم قاعدگی زیر دلم تیر میکشه وبیشتر از یکی دو روز نیست ووقتی با دکترم مشورت کردم گفتش این طبیعیه ونشونه ی فعال بودن تخمدانه...پس جای نگرانی نیست...

اما در مورد حجاب وراحت بودن بگم که صد در صد ادم با کسایی که بیشتر مراوده داره احساس راحتی میکنه تا نسبت به شخصی که سه ماه یکبار به زور میبینتش... و به نظر من اگه حریم ها حفظ بشه چه ایرادی داره ادم نسبت به یکی احساس خواهر برادری داشته باشه... اگه قرار باشه ادم نه جلو نامحرم حرف بزنه نه شوخی کنه پس تو یه جمع فامیلی (که زن ومرد با همن)نباید حرف بزنه یا شوخی کنه چون اونجام نامحرم هست و شوخی ما هر چند هم که با خانما باشه باعث خندیدن اقایون میشه ... و درسته که نا محرم نامحرمه و داشتن حجاب برا همشون یکسانه ولی هر چقدرم تلاش کنیم بازم در برخوردمون با نزدیکتر ها یه تفاوتایی قائلیم... مثلا من خودم با برادر شوهرم  خیلی راحتم و درموردخیلی چیزا حرف میزنیم (نه اینکه حجاب نداشته باشما خیلی معمولیم) باطبع نمیتونم اینقدر با بقیه فک وفامیل شوهرم راحت باشم... ولی اگه شوهرم ازم بخواد با فلان کس زیاد حرف نزنم سریع گوش میدم واصلا نمیذارم حساس بشه...
ولی خوب من دیگه این مدلیم و در برخورد با افراد از لحاظ میزان صمیمیت تفاوتایی قائلم و در عوض اصلا به خودم اجازه نمیدم با کسایی که سالی یکبار میبینمشون وارده گفتگویی بشم ...

دلم يك دل سير صبح ميخواهد...

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 5 مهر 1393, 02:23 
آفلاين
.
.
نماد کاربر

تاريخ عضويت: 8 مهر 1392, 17:51
تشکر کرده: 3487 تا این لحظه
تشکر شده: 2860 تا این لحظه
faride sadat نوشته است:
غزاله جون تعریف و صحبت گروهی با شوخی های بی مورد تفاوت داره. منم بشدت با حرف های بی مرد مخاااااااااااالفم و متنفرم ازین کااااار. بعضی ها شورشو در میارن. و بعضی ها هم زیادی اونورین. هیچ کدوم ازین دو مورد پسندم نیست که نیست

فریده جان من هم منظورم بگو وبخند عرف نیست.....منظورم شوخی های بی مورده
مسلما توی جمعهای خانوادگی خیلی بگو بخند می کنیم...بازیهایی مثل پانتومیم و... انجام میدیم
من معتقدم آدم تو بگو بخند و شوخی عرف و معمولی هم باید برای خودش حدود مشخص کنه....

و جاذبه زمین ، سیب را ...

فرقی نمی کند سقوط سرنوشت دل دادن به هر جاذبه ای غیر از خداست.

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

پستارسال شده در: 6 مهر 1393, 19:14 
آفلاين
مدیر بخش
مدیر بخش
نماد کاربر

دوستان عزیزم احتمالا اگه برنامه هامون جور بشه به امید خدا تصمیم داریم برا عید غدیر خم بریم خونه عروس و داماد ( دوستمون) .
اول از همه اون روز سالگرد جشن عروسیمون به قمری میشه و میخوام اگه از پسش بربیام کیک دریاچه قو رو درست کنم و با خودمون ببریم. (چون سالگرد جشن عروسیمون به شمسی امسال با مراسم تاسوعا وعاشورا همراه میشه.)
برا کادو هم احتمالا گل بخریم . یه مدل دیدم خیلی خوشم اومده.
حالا یه سؤال؟ میخوام خودم بصورت سوپرایز برا همسری و عروس و داماد یه کادو کوچولو تدارک ببینم . چون سیدم بدم روز عید بهشون . چه پیشنهادی دارید که برا هر سه نفر یکی باشه و مناسب باشه ؟

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 227 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
قدرت گرفته توسط phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpBB Persian | پشتیبانی phpBB فارسی توسط Maghsad